Main menu

Firma Václav Rak Rpress byla založena již v roce 1988, tehdy pod názvem Ozdobný Tisk. Hlavní činnost tehdy spočívala převážně ve výrobě luxusních vizitek. Jak šel ale čas a roky, přibývalo více práce a co hlavně  - zvětšoval se tiskový formát. Na druhou stranu ale také ubývalo výrobců štočků. V průběhu roku 1993 musela firma Rpress řešit i tento problém. Po několika laboratorních zkouškách, které přinesly překvapivé výsledky co se týče odpadů z leptání - lze použít jako kvalitní hnojivo, byla nakoupena technologie pro chemigrafii a koncem roku 1993 jsme zahájili výrobu hořčíkových štočků.

Z počátku jsme tyto štočky vyráběli pouze pro vlastní potřebu, ale v krátké době jsme rozšířili tuto výrobu také pro ostatní firmy zabývající se nejen polygrafií, ale i výrobou odznaků, modelů, odlitků atd. V roce 1998 inicializovala firma Rpress vznik chemigrafie také na Slovensku společně s firmou Reprodruck, dnes přejmenovanou na PregoMag sídlící v Bratislavě.

V průběhu roku 2002-2004 došlo k dalšímu rozšíření výroby a to o štočky mosazné a silikonové. V těchto letech se výroba štočků několikanásobně zvýšila a v současné době je Rpress největší výrobce štočků v České republice.